Vážení rodiče,

ve všech třídách dochází od 21.1.2022 do 25.1.2022 včetně ke karanténním opatřením, které se týkají i zaměstnanců mateřské školy. Informace pro děti, které do karantény spadají, bude formou SMS rodičům zaslána z hygienické stanice.

Při uzavření tříd čerpáte krizové ošetřovné viz odkaz

Pokud nedojde k dalším změnám, bude provoz plně zajištěn od 26.1.2022.

Informace ke karanténě z hygienické stanice:

Osoba, u které byla karanténa ukončena po 5 dnech, monitoruje svůj zdravotní stav a je jí doporučeno nosit respirátor min. třídy FFP2 bez výdechového ventilu, a to následujících 5 dní od ukončení karantény.

V případě, že osoba v karanténě v průběhu 14 dní od rizikového kontaktu pociťuje příznaky onemocnění covid-19, podstoupí RT-PCR test.

Na základě zaslané tabulky, kterou budeme importovat do e-systému „chytré karantény“ rizikové kontakty obdrží informace o karanténě.

Karanténní opatření v případě výše uvedené covid-19 pozitivní osoby se týká osob, se kterými byla v úzkém rizikovém kontaktu bez ochrany nosu a úst, vč. osob očkovaných a osob po prodělání onemocnění covid19.